O mnie

  O mnie  

  Jesteśmy tutaj  

  Kontakt  

Al. Stanisława Jachowicza 38, 09-400 Płock

  +48 537 000 287

  daniel.ludczak@op.pl

 

 

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale prawa i administracji, gdzie studiowałem w latach 2012-2017. Będąc jeszcze na studiach rozpocząłem pracę w kancelarii adwokackiej w Żyrardowie, gdzie zdobywałem pierwsze doświadczenia jako prawnik. Następnie zostałem zatrudniony w dużej warszawskiej kancelarii, gdzie wykonywałem pracę głównie w obszarze prawa korporacyjnego. W ostatnim etapie dotychczasowej kariery zawodowej przez trzy lata świadczyłem pracę w płockiej kancelarii adwokackiej, prowadząc jednocześnie własną działalność gospodarczą zajmującą się doradztwem prawnym.

 

Jestem młodym, pełnym ambicji i energii do działania adwokatem. Moim naturalnym środowiskiem zawodowym jest praca z szeroko pojętym prawem procesowym, zarówno karnym, jak i cywilnym, a w mniejszym stopniu także administracyjnym. Miałem również okazję niejednokrotnie pracować oraz świadczyć usługi w obszarze tzw. prawa korporacyjnego, m.in. przy tworzeniu oraz opiniowaniu różnego rodzaju umów cywilnoprawnych, umów z zakresu prawa pracy i innych czy też brać czynny udział w obsłudze podmiotów gospodarczych, w tym spółek prawa handlowego (aktualnie mam przyjemność świadczyć obsługę prawną m.in. jednego z płockich hoteli). W swojej dotychczasowej drodze zawodowej miałem okazję pracować zarówno dla podmiotów znajdujących się w mniejszych miejscowościach, jak i dla dużej korporacji prawniczej w Warszawie, gdzie, poza wykonywaniem swoich obowiązków, miałem szansę i przyjemność pisać artykuły do internetowych serwisów prawniczych oraz czasopism prawniczych, jak i również stać się częścią dużego projektu w postaci poradnika dla przedsiębiorców pt. „Działalność gospodarcza. Nowe zasady prowadzenia.” (wyd. Infor Biznes sp. z o.o., Warszawa 2018), gdzie opisałem strukturę spółek osobowych oraz stworzyłem rozdział dot. zakresu usług dostępnych przez platformę ePUAP. Pragnę jednocześnie zaznaczyć, że już na etapie odbywania aplikacji adwokackiej jako jedyny uczestnik szkolenia przy płockiej izbie adwokackiej prowadziłem własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa prawnego, w związku z czym posiadam w tym zakresie już kilkuletnie doświadczenie.

 

Mój styl pracy opiera się przede wszystkim na indywidualnym podejściu do każdego klienta, z którym mam przyjemność współpracować. Każdy problem czy też zagadnienie prawne jest przeze mnie starannie analizowane pod kątem danego stanu faktycznego. Zawsze pozostaję w otwartym kontakcie z klientami i informuję ich o wszelkich postępach w prowadzonych sprawach. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego jak ważne jest posiadanie poczucia zaufania do osoby, która zajmuje się naszymi sprawami, często o doniosłym charakterze. Dlatego też staram się to poczucie pielęgnować, przede wszystkim przez sumienne prowadzenie spraw oraz uczciwe podejście do klientów, także w kwestii wynagrodzenia. Nigdy nie podaję swojego honorarium „z góry” - następuje to dopiero po wstępnej analizie sprawy i rozmowie z klientem, podczas której uzgadniamy stawkę korzystną dla każdej ze stron. Wynika to z faktu, że moim celem jest przede wszystkim świadczyć pomoc tym, którzy tego potrzebują.